Ako To Funguje

Cashback

Je vrátenie určitej čiastky, vyjadrenej v percentách, ktorú ste minuli vašim nákupom. Odmenu poskytuje predajca sprostredkovateľovi za to, že Vás priviedol do obchodu a uskutočnili ste nákup. Teda on sa s Vami podeli o túto odmenu.

Registrácia

Prvým a nutným krokom, ktorý musíte urobiť je registrácia na stránkach sprostredkovateľov cashbacku. Registrácia je nutná kvôli tomu, že ušetrené peniaze sa Vám pripisujú na vytvorený účet a následne si peniaze môžete previesť na Váš bankový účet.

Overenie

Obchod, kde plánujete vykonať nákup, musí poskytovať cashback. Overíte si to tak, že daný obchod nájdete v zozname sprostredkovateľa. Ak máte nainštalované rozšírenie od sprostredkovateľa pre Váš webový prehliadač, upozorní Vás, že daný obchod poskytuje cashback.

Preklik

Ak obchod nájdete v zozname sprostredkovateľa, musíte urobiť preklik zo stránok, kde ste registrovaný. Nie priamym zadaním adresy do webového prehliadača.

Šetrenie

Po zakúpení alebo vytvorení objednávky, väčšinou obratom dostanete e-mail, že Váš nákup bol zaregistrovaný a čaká sa na jeho schválenie. Tu sa čaká na Vašu platbu buď online alebo dobierkou a rovnako je tam zahrnutý aj čas, kedy môžete tovar vrátiť. Najviac sa čaká na schválenie pri zahraničných obchodoch, ako je napríklad Aliexpress.

Kombinovanie

Výhodou cashbacku je to, že ho môžete kombinovať s predošlými možnosťami šetrenia. Ako napríklad s hromadnými zľavami alebo so zľavovými kupónmi a takto docieliť ešte väčšiu konečnú zľavu.

Zoznam portálov