Ako To Funguje

Hromadné zľavy

Hromadné zľavy sú čisto ekonomická záležitosť. Sprostredkovateľ sa podelí s Vami s províziou, ktorú dostane od predajcu za to, že mu donesie zákazníka alebo lepšie povedané, že mu pomôže predať konkrétny produkt.

Registrácia

Sprostredkovatelia hromadných zliav ponúkajú možnosť registrácie, no nie všetci. Je to preto, aby ste im neušli. Posielajú Vám “reklamné letáky”, aby ste u nich znova nakúpili.

Bonusy

Niektorí sprostredkovatelia hromadných zliav ponúkajú aj bonusy, napríklad vo forme bodov, ktoré následne môžete využiť pri ďalších nákupoch. Pozor na ich platnosť.

Použitie

Jednou z hlavných výhod oproti ostatným spôsobom šetrenia je, že hromadné zľavy sa využívajú aj na služby, napríklad ubytovanie alebo umývanie či prezúvanie auta.

Obmedzenia

Tak ako všetko aj hromadné zľavy majú aj svoje nevýhody a to je ich využiteľnosť. Teda zľava je obmedzená zvyčajne na jeden konkrétny produkt alebo službu, rovnako je obmedzený aj počet ľudí, ktorí si tovar môžu kúpiť a taktiež je obmedzená aj platnosť kedy sa dá zľavový kupón využiť. Taktiež je obmedzené miesto využitia, najmä ak ide o nákup služieb.

Platba

Rovnako nevýhodou je aj platba predom. Najprv si zakúpite kupón, ktorý si uplatníte počas nakupovania a predajcovi už neplatíte a uvediete len kód kupónu.

Zoznam zľavových portálov